21 Mart 2017 Salı

5 Favori Göz Makyajı Fırçalarım


Bugün sizlere çok uzun zamandır severek kullandığım 5 favori göz fırçamdan bahsetmek istiyorum. Günlük hayatımda çok az ten makyajı yapsam dahi gözüme bir şeyler süremeden çıkamıyorum, ilk başlarda çok fazla zamanımı alsa da son bir senedir pratik göz makyajlarına elim alıştı ve hızlı bir şekilde tamamlayabiliyorum. Uzun zamanda çok fazla fırça denedim ve sonunda çok sevdiğim, hızlı uygulama yapmamı sağlayan, kullanışlı 5 favori fırçamı buldum :)


Herhangi bir sıra olmaksızın kısa kısa bahsetmek istiyorum, ilki iyi bir göz makyajının ilk adımı olan katlanma bölgesine gölge vermek için kullandığım Sigma Tapered Blending E40. Konik şeklindeki bu karıştırma fırçasının tüyleri sentetik ve yumuşacık, ilk aldığımda yanlış kullanarak çok fazla bastırıyordum ve kılları yumuşak olduğundan farı asla düzgün dağıtamıyordum fakat sonra elim alıştı bastırmadan hafifçe uygulama yapmayı öğrendim ve sonuçtan çok memnun kaldım. Bahsettiğim fırçayı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz, güncel fiyatı 80₺.


İkincisi herkes gibi benim de göz bebeğim olan Mac 217 Blending Brush. Kendisi benim ilk göz fırçam,  yaklaşık 6 senedir kullanıyorum ve tek bir kıl bile döktüğünü görmedim. Bazen tüm göz kapağımı bununla eşitliyorum, bazen katlanma bölgeme gölge veriyorum, bazen dış köşeleri koyulaştırmak için kullanıyorum hatta aydınlatıcı sürdüğüm bile oluyor çok işlevsel ve en tozutan farları bile tutabilen muazzam bir fırça. Kılları gerçek bu sebeple en sık yıkadığım fırçalarımdan biri, ilk aldığınızda daha düz bir şekli oluyor fakat yıkadıkça yanlardan açılıyor ama benim için bu sorun olmadı hatta bu şeklini daha çok sevdim, gözümün katlanma bölgesine tam oturduğunu farkettim. Ürüne buradan ulaşabilirsiniz, güncel fiyatı 95₺.


Üçüncü bahsedeceğim fırça gayet uygun fiyatlı olan Gratis'lerde bulabileceğiniz Eklips markasına ait büyük pofuduk bir far fırçası. Genellikle tek bir farla makyaj yapacağım zamanlar kullandığım ve çok memnun kaldığım bir fırça oldu. Açıkçası alırken ön yargılıydım hemen kıl döker sapı kırılır diye düşünmüştüm ama performansıyla beni utandırdı :) Kaç kere yıkadığımı hatırlamıyorum ve tek bir kıl dökmedi, kremsi farları çok güzel uyguluyor, büyük olduğundan bir kaç hareketle göz makyajınızı bitirmiş oluyorsunuz. Ben çok memnun kaldım fiyat performans açısından çok başarılı, ben aldığımda 10₺ gibi bir fiyatı vardı, Gratis mağazalarında bulabilirsiniz.


Mac 233 Split Fiber Eyeshadow Brush ise yine en sık elimin gittiklerinden, Daha önce Elca Alışverişim yazımda bahsetmiş fakat hiç detay vermemiştim. Bu fırça iki taraflı, ön tarafında gerçek kıl, arka tarafında ise sentetik kıllar bulunuyor. Mat yapıdaki farları gerçek kıl olan tarafıyla göz kapağıma yerleştiriyorum, sentetik kısmını ise daha çok ışıltılı farlar için kullanıyorum. İki farklı far yapısı için farklı fırçalar kullanmaktansa böyle bir fırça çok daha kullanışlı oluyor. Ben Elca'dan 45₺'ye almıştım fakat buradan da fırçayı inceleyebilirsiniz.Son olarak istisnasız her gün kullandığım Mac 219 Pencil Brush, bu benim iki kere aldığım ilk fırça, koyu renk farları, kalemleri kirpik dibime dağıtmak için kullanıyorum. Her markada kalem fırça yok maalesef, bir kaç tane denedim ama en çok bundan memnun kaldım. Eskiden hep eyeliner çekerdim fakat artık çok keskin gelmeye başladı, uzun zamandır ya kirpik dibime koyu renk far geçiyorum ya da kahve bir kalemi gelişigüzel sürüp bu fırça ile dağıtıyorum, alın size 1 dakika bile vakit almayan smokey eye :) Üst kirpik dibinde, alt kirpik dibinde, göz pınarını aydınlatmada, keskin bi katlanma bölgesi gölgelendirmesinde harika iş çıkartıyor, ince iş için biçilmiş kaftan. Tamamı gerçek kıl olan 219 size ilk zamanlar biraz sert gelebilir, eliniz alışınca çok daha rahat uygulama yapmaya başlıyorsunuz. Ürüne buradan bakabilirsiniz, güncel fiyatı 95₺.Bonus olarak Sigma alışverişimde hediye olarak gelen minik Sigma Small Angle E65 numaralı eyeliner fırçası, eyeliner çekmek istediğimde veya koyu farla eyeliner etkisi yaratmak istediğimde sadece bunu kullanıyorum, çok zarif incecik bir çizgi çekmenizi sağlıyor. Elimde Real Techniques markasına ait benzer bir fırça daha var ama görselde gördüğünüz üzere o fazla kalın ve istediğim ince görüntüyü sağlamıyor maalesef. Fırçaya buradan ulaşabilirsiniz. Biraz uzun oldu ama umarım yararlı bi yazı olmuştur, sevgiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder