6 Temmuz 2015 Pazartesi

Mac Mineralize Moisture Foundation


Günaydın, farkettiğiniz üzere yazılarımın çoğunluğu fondöten ve sanırım bi süre daha böyle olacak :) Mac markasının dudak ve göz ürünlerini çok sevsemde cilt ürünleri ile bir türlü yıldızım barışmadı. Her seferinde ''Bu sefer olacak!'' diye alıyorum, bakalım bu sefer olmuş mu ?

Ürünün paketlenmesi gayet şık ve çoğu Mac fondötende olmasa da bu ürünün pompalı bir başlığı var, yapısı biraz sıvı olduğu için pompalı olması çok büyük bir artı. Spf 15 içeriyor, yaz ayları için yetersiz kalsa da kış ayları için ideal bir koruma sunuyor. Ürün; nemlendirme etkili ve iki senedir popülerliğini sürdüren  'dewy look'' (ıslak-parlak görünüm) için ideal gibi duruyor çünkü capcanlı ve parıl parıl parlıyorsunuz. İnternet sitesinde ürün hakkında içeriğinde E Vİtamini, shea yağı ve mineraller bulunduğu yazıyor sanırım adını da bu minerallerden almış.


Benim düşüncelerime gelirsek, makyaj artistleri her cilt tipi için uygun olduğunu söylesede sadece ve sadece kuru veya çok kuru ciltler sevebilir, normal ciltlerde bile kusma yapabilir, yağlı ciltlere değinmiyorum bile görürseniz koşarak uzaklaşın! Kapatıcılığı bu şekilde ve şu azıcık alanda bile siz göremesenizde parıııl parıııııl parlıyor. Her Mac fondöteni gibi renk skalası da bayağı geniş, bendeki rengi NW15. 


Ürünü bayağı bir kullandım ama ne zaman yüzümü yıkasam küçük bir sivilce ile karşılaştım, uygulanması ve ilk görünüşüne bayılsamda gün içerisinde dokunduğunuz an fondöten resmen oynuyor ve her yere bulaşıyor, pudra ile sabitlerseniz de o ıslak görünüm yok olduğundan bir özelliği kalmıyor. Uygulamada en güzel sonucu ise Beauty Blender ile aldım çünkü yapısından dolayı çoğu fırça ve elle uygulamada çizgilenme oluyor.  Nemlendirme vaadinde ise başarılı olduğunu düşünüyorum sildikten sonra küçük sivilcenin yanında bir de tatlı bir nem kalıyor yüzünüzde. Ama o kocaman yanlış iki doğruyu da götürüyor maalesef, kendisi şimdilik rafa kalktı sonbahar kış gibi tekrar kullanılabilir. Son olarak ürün 30ml ve fiyatı 109tl. Umarım size yardımcı olan bir yazı olmuştur, sevgiler :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder