1 Temmuz 2015 Çarşamba

Sigma Alışverişim


    Temmuz ayının ilk gününden herkese merhaba! Bayağı bir süre önce ufacık bi post ile Sigma Beauty indiriminden bahsetmiştim. Bende bu indirim ve ücretiz kargo fırsatını görünce koşup bir süredir istediğim 3 fırçayı koleksiyonuma ekledim. Bildiğimiz üzere Sigma çok çeşitli ve kaliteli bir güzellik markası, çoğu fırçası Mac fırçalarına dupe (muadil) olarak gösteriliyor. Gelelim benim aldıklarıma :)


İlk misafirimiz F30 Large Powder, cildim kuru olduğundan yağlanma problemim çok fazla olmuyor ve sabitleme ihtiyacı hissetmiyorum ama pudra fırçalarına bayılıyorum. Böyle yumuşacık fırçalarla yüzümdeki tüm makyajı yumuşatmak,  doğal bir görüntü oluşturmak ve boynuma dağıtmak için kullanıyorum. Tüyleri resmen pamuk gibi ilk elime aldığımda oynaya oynaya bir hal oldum :) Sentetik bir fırça olduğundan bakteri barındırmıyor ve kolay temizleniyor.


   Alışverişimin asıl amacı ise F40 Large Angled Contour, kontür yapmak için bir fırçam yoktu ve yabancı bloggerların öve öve bitiremediği bu bembeyaz tüylü fırçayı almak için sabırsızlanıyordum. Çok açık tenli olduğumdan ne zaman fondöten sürsem ruh gibi kalıyorum ve cildimi ısıtmak, boyut vermek için bronzer ihtiyacı duyuyorum bu yüzden işini harika yapabilen bir fırçaya ihtiyacım vardı. Mac 168 numaralı fırçaya dupe olarak gösteriliyor, farklarıysa; tüylerinin sentetik olması ki ben bunu bir artı olarak görüyorum, yıkanması ve kuruması daha kolay ve  neredeyse yarı fiyatı. Favorilerimden olacak gibi duruyor, bakalım :)


    Yüz fırçalarının ardından araya küçük bir göz fırçası da eklemeyi ihmal etmedim :) Sigma'nın en ünlü Blending fırçası olan E25 Blending Brush, bu fırça ise Mac 217'ye muadil olarak gösteriliyor ki kesinlikle öyle, karşılaştımasını başka bir yazıya bıraktığımdan çok fazla derinine inmeyeceğim.


  Benim satın aldıklarımın yanında bir de seyahat boyu hediye bir fırça seçme şansımız vardı ben bu şansımı E65 Small Angle'dan yana kullandım, genelde keçe uçlu eyeliner kullanmayı tercih ediyorum ama çok hızlı kuruduklarından jel eyeliner kullanmaya başladım ve uygulayacak düzgün bir fırçamda yoktu, temiz ve sade bir koleksiyon oluşturmaya çalışırken bu fırçayı hediye olarak almak harika oldu, düşündüğümden birazcık daha küçük çıksa da uygularken aynanın içine düştüğümden kısa olması iyi bile oldu :) 

   Benim alışverişim bu kadardı, ülkemizde Kozmela adlı sitede satışı olsa da arada fazla fiyat farkı olduğundan ben hala kendi sitesinden alışveriş yapmayı tercih ediyorum, gelmeleri azcık uzun sürüyor ama ben makyaja ihtiyaç duymadığım final dönemimde sipariş vermiştim bu yüzden zamanı pek önemsemedim. Sizin favorileriniz veya almak istedikleriniz neler ? Yorum olarak bırakırsanız sevinirim, sevgiler :)

2 yorum:

  1. Resmen bayıldım fircalara blogunu takibe aldım bende bekliyorum :)

    YanıtlaSil
  2. Teşekkürler, hemen ziyaret ediyorum :)

    YanıtlaSil