5 Kasım 2016 Cumartesi

Sephora Tekli Farlar

Merhabalar! Bugün sizlere uzun zamandır elimde olan ama bir türlü yazamadığım bir üründen bahsetmek istiyorum. Daha önce mağazada deneyip pigmentasyonlarından etkilenmiştim fakat elimde çok palet olduğundan sonraya bırakmıştım. Geçen doğum günümde Black kart üyelerine her doğum gününde farklı küçük bir hediye veren Sephora bana da bu 3 tekli farı verdi. Normalde bu farların boyutu ve gramajı daha fazla ama hediye olanlar minnacık :)


Bu şekilde şirin bir paketlemesi var, açıkçası hediye olduğundan kullanışsız renkler bekliyordum fakat gayet günlük kullanıma uygun kullanışlı renkler çıktılar. Farların hepsi ışıltılılar ve seride shimmer olarak geçiyorlar, gelelim yapılarına ve renklerine..


İlk renk en sevdiğim sıcak ama gri ışıltıları olan 'İt Bag', bazla daha yoğun olsalar da bazsız da gayet başarılılar. Kolumdaki swatchları çok net ve yoğun olsa da aslında fırçaya biraz zor geliyorlar. Parmakla veya şu eski tip far paletlerinin içinden çıkan süngerli aplikatörle çok daha yoğun bir sonuç elde edebilirsiniz, bunun dışında tozutma, dökülme gibi bir sorunla karşılaşmadım. Yapılarına gelirsek hiç sert olmayan hafif kremsi bi yapıları var ve bu shimmer serisini Mac'in frost bitişli diye geçen farlarına çok benzettim.


İkinci renk ise daha çok aydınlatmak istediğiniz noktalar için kullanabileceğiniz 'Movie Popcorn'. Ben bu rengi daha çok göz kapağımın tam ortasına veya göz pınarlarıma uyguluyorum ve performansını çok çok beğendim. Ayrıca bence bu far Mac'in meşhur 'Nylon' farına muadil. 


Rengi çok güzel olsa da kendi göz rengime çok fazla yakıştırmadığımdan böyle soğuk tonları kullanamıyorum ben ama yine de mavi, ela gözlere çok yakışacağını düşündüğüm bu renk ise 'Be on the A-List'.


Son olarak bu farlarla yaptığım günlük makyajım bu şekilde, tüm göz kapağımda İt Bag, göz pınarlarımda ise Movie Popcorn var. Bahsetiğim tekli farlara Sephora mağazalarından ulaşabilirsiniz, sevgiler!

1 yorum: