2 Kasım 2016 Çarşamba

Lancome Ombre Hypnôse Stylo Kalem Far

Uzun bir aradan sonra herkese yeniden merhaba! Bugün yaklaşık iki aydır bayılarak kullandığım bir üründen bahsetmek istiyorum. Bir süredir yoğunum ve öyle dumanlı, bir kaç far ile yapılan yoğun göz makyajlarına vaktim olmuyor bende daha pratik bir şeyler bakıyordum ve bu kalem fara rastladım. Unutmadan bendeki rengi 08 Violet Eternal.


Ürün bu şekilde alttan çevrilerek açılan klasik kalem far paketlemesine sahip. Açıkçası sıcak, ışıltılı kahverengi bir renk istiyordum fakat o an bu rengi göz rengime çok yakıştırıp aldım iyi ki de bu rengi almışım. Ben bazen sadece kirpik diplerine sürüp parmağımla dağıtıyorum, bazen de tüm göz kapağıma hunharca sürüp yukarıya doğru yine parmağımla dağıtıyorum ve çok doğal bir görüntü yakalıyorum. Yalnız ürünü sürdüğünüz anda dağıtmanızı öneririm yoksa çok hızlı sabitlendiğinden zorlanabilirsiniz.


Rengi tam olarak bu şekilde, yapay ışıkta biraz daha grimsi görünse de gün ışığında ışıltılı, sıcak bir mürdüm. Gerçekten yapısı muazzam, bu kadar kolay sürülüp hem göz içinde, hem de göz kapağında bu kadar kalıcı ve bir o kadar da pigmentli bir ürünle karşılaşmamıştım. Göz kapaklarım ne çok kuru ne de çok yağlı, sabah 8'de sürdüğüm far bazsız bir şekilde akşam 10'a kadar aynı yerinde duruyordu ve hala çıkarmak için çift fazlı bir temizleyiciye ihtiyaç duydum. İlk aldığımda ucu sivriydi ben de göz içime de kullanıyordum  fakat gittikçe oval bir hal aldığından kullanamamıştım meğer arkasında açmak için bir kısım varmış geç de olsa öğrendim :)


Bu şekilde renkli kısmını çıkarıyorsunuz ve ucunu sivriltebiliyorsunuz. Uzun lafın kısası pratik, çok çok kalıcı bir kalem far arıyorsanız kesinlikle öneririm. Keşke aynı yapıda mat seri de çıkarıp kızıllar, bordolar ekleseler.. Bu arada ürünün fiyatı 110tl, bir kalem fara birazcık fazla olsa da bence fiyatını hak ediyor. Umarım faydalı bir yazı olmuştur, sevgiler :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder