15 Haziran 2015 Pazartesi

Favori Dudak Balmlarım


    
     
    Günaydın!  Düzenli olarak sabah, akşam, canım sıkıldıkça lip balm kullanıyorum ki balm kullanmak bakımdan çok zevk oldu zaten hepimiz için :) Dudakları her mevsim çatlayan biri olarak genelde nemi fazla tutan renksiz balmları tercih ediyorum. Ürünleri en sevdiğimden başlayarak tanıyalım o zaman. :)


1. Ruby Kisses pot o'miracle lip revitalize:  Kendisinin nem verişine, çatlakları ışık hızıyla iyileştirmesine, ufacık karıncalandırmayla dudağımı kaşındırmasına  bile aşığım, o derece seviyorum eğer her mevsim dudak çatlama sorununuz varsa ihtiyacınız kesinlikle bu minik yeşil kutu. Ben bu ürünü rastgele bir toptancıdan 12tl ye almıştım fakat Watsons mağazalarında da bulabilirsiniz.2. Nuxe Reve de Miel Baume Levres: Dermokozmetik bi marka olan Nuxe'ün bu balmı ise çatlaklığı, kuruluğu tedavi edip geriye yumuş yumuş bol nemli dudaklar bırakıyor. Ben bu balmı çok kuru hissettiğim zamanlarda gece rutinime ekliyorum çünkü oldukça yoğun bir ürün. İlacımsı, portakal aromalı bir kokusu var. Eczanelerde bulabilirsiniz, fiyatı ise 30tl civarında diye hatırlıyorum.3. L'occitane Stick Levres Lip Balm: Resmen adını bitmeyen balm koydum ya her gün istisnasız sürüyorum 1 sene oldu hala bitmedi. Çok çok seviyorum bu ürünü, içinde hafif pütürler ve karanfilimsi, tarçınımsı bir kokusu var. Rujun altına en fazla kullandığım balm bu, çünkü ne çok yağlı ne çok kuru bırakıyor, tam dozunda bir günlük nemlendirici. Fiyatını ise yine ve yine hatırlamıyorum tabiki :)


4. Burt's Bees Beeswax Lipbalm: Son sıraya denk gelse de çok sevdiğim bir ürün. Benimki mentollü olan, yaz vaktinde almıştım serinletsin ve azcıkta mentolü ile şişirirsin diye fakat ürünün böyle bir iddiası yok bu sadece benim beklentim :) Bu balm rujların altında fazla yağlı kalıyor ve yazın dudağınıza hafif bastırsanız ürün sağa sola yamuluyor bu sebepten sadece kış mevsiminde dolabımdan çıkıyor. Ama nemi sanki kilitliyor, etkisi en uzun süren balm olabilir sanırım. Fiyatı 15tl,  Boyner mağazalarında bulabilirsiniz.

Aslında yazıya eos ve baby lips i de ekleyecektim fakat onlar bu ürünlerin yanında sadece şişirme kalıyor, eos sadece anlık bir nem veren ve fiyatını hiç haketmeyen bir ürün bence. Baby Lips'ler de bence ne nem veriyor ne renk 10 dakikada uçup gidiyor. Ambalajları ne kadar 'Al beni!' derse desin tekrar almayacağım ürünler. Benim sevdiklerim ve sevmediklerim bu kadardı, sizlerinki neler ? :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder